12 вересня – “Український Троцький” на Форумі видавців у Львові (АНОНС)

obklad_trotskyj12 вересня у Львові відбудеться презентація книги «Український Троцький. Тексти Лева Троцького про Україну». Захід пройде за участі активістів соціалістичного об’єднання “Ліва опозиція” Андрія Іщенка та Захара Поповича. Модератор: Василь Черепанін.

На межі 20-х рр. ХХ ст. під проводом Троцького у Робітничо-Селянській Червоній Армії воювали за звільнення України від Денікіна і червоні козаки Юрія Коцюбинського, і революційні повстанці батька Махна, і навіть Січові Стрільці Української Галицької Армії. Воювали проти великодержавного російського шовінізму за «відродження нації» та братній «союз пролетарів великоруських та українських». Двадцять років потому не було у сталінського уряду СРСР гірших ворогів, ніж троцькісти. Троцькістів розстрілювали першими. Не всі з них були митцями, але навряд чи хтось із митців «Розстріляного Відродження» не підтримав би висунуте Троцьким наприкінці 30-х гасло: «За вільну, соборну та незалежну Радянську Україну!».

У книзі зібрано вперше перекладені українською статті, виступи, промови та відозви одного з провідників Жовтневої революції 1917 року Лева Троцького, присвячені ключовим подіям, що відбувалися в Україні в період з 1917 по 1939 роки: відносинам Української Центральної Ради і Ради Народних Комісарів Радянської Росії, Брестському миру, польсько-українській війні 1920 року, звільненню Криму від Врангеля, господарському та національному будівництву в перші роки радянської влади, голоду і репресіям 1930-х років, анексії Карпатської України фашистською Угорщиною, приєднанню Західної України до Радянської України, співробітництву Гітлера з українськими націонал-соціалістами.

Наведені матеріали переконливо свідчать, що інтернаціоналізм їхнього автора полягав саме у послідовній боротьбі за національне визволення всіх поневолених народів.

Видання підготовлене колективом перекладачів та дослідників, який згуртувався навколо соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція» презентуватимуть історик Андрій Іщенко та економіст Захар Попович, які брали безпосередню участь у його підготовці.

Організатор:  Центр візуальної культури

Час: 12 вересня (четвер) 2013 року о 20.00

Місце: м.Львів, ресторан-піцерія «La Piazza» (пр. Свободи, 27)

Зустріч у соцмережі Facebook: https://www.facebook.com/events/297217580417296

1239715_10201403972874116_438641139_n

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*