Україна: трудящі проти неоліберальних реформ

shashlik-main 28 квітня у РІА-новинах пройшла прес-конференція організаторів першотравневого “Маршу колективної дії” проти урядових реформ. Учасники конференції, представники профспілок, емансипативних рухів та громадських організацій лівого спрямування розповіли про небезпеки, що їх несуть жителям України проект нового Трудового кодексу, закону про Вищу освіту, пенсійної реформи, підвищення тарифів ЖКГ, транспорту, цін на основні продукти харчування, і закликали всіх небайдужих приєднатися до маршу у Міжнародний день солідарності трудящих, що розпочнеться о 13:00 біля ст.м.”Арсенальна”.

У прес-конференції взяли участь Євген Голишкін (інститут “Нова демократія”), Олена Шевченко (феміністична Офензива), Ілля Власюк (студпрофспілка “Пряма дія”), Володимир Дем’ян (профспілка “Захист праці”), Андрій Гнатюк (Українська спілка професіоналів інформаційних, комунікаційних і бізнес технологій).

Наслідки владних реформи останніх років відчули на собі майже всі верстви населення. Життя стало занадто дорогим, зарплати не перекривають видатки на комунальні тарифи та їжу, освіта стає привілеєм багатих, звужуються права найманих працівників, розглядається питання підвищення пенсійного віку. В цей час у міжнародному рейтингу мільардерів журналу Forbes за підсумками 2010 року, вже не п’ятеро, як торік, а восьмеро українських олігархів, а Рінат Ахметов за кризовий рік потроїв свої статки.

На думку організаторів “Маршу колективної дії” економічна програма влади зорієнтована на збагачення олігархів та посилення експлуатації працівників найманої праці. “Вони захищають свої прибутки – час нам захищати своє право на гідне життя”, — одностайно проголошують члени оргкомітету акції.

Євген Голишкін: “Ми повертаємо першотравню його історичну роль. Бо це не поїздки на шашлики і не свято весни і праці, це — день боротьби за свої права. Подібні демонстрації відбудуться і багатьох містах України, зокрема Донецьку, Хмельницькому. У Європі і світі ліві і профспілки вийдуть на вулиці багатотисячними маршами. Наша боротьба — інтернаціональна”.

Представник студентства Ілля Власюк зазначив, що неоліберальна реформа освіти, що її проводить влада — один з напрямів загального наступу на права громадян. Тому на першотравень студенти, викладачі, школярі і їх батьки вийдуть разом з іншими трудящими і емансипативними рухами.

Олена Шевченко звернула увагу на нерівність в оплаті праці чоловіків і жінок, неоплачувану хатню роботу. За її словами новий Трудовий кодекс та пенсійна реформа у першу чергу вдарить по працюючим матерям та літнім жінкам.

Учасники заходу вимагають відхилення проекту анти-робітничого трудового кодексу, грабіжницької реформи освіти і цинічно-людожерських реформ пенсійної системи. Остаточно їх зупинити може лише радикальна зміна існуючої соціально-економічної системи на засадах соціальної демократії та участі кожного в суспільному управлінні.

“Марш колективної дії” відбудеться 1 травня 2011, збір о 13:00 на площі біля ст.м.”Арсенальна”. У ньому візьмуть участь незалежні профспілки, емансипативні рухи і громадські організації лівого спрямування.

Головні гасла акції: Геть їхні реформи! Соціалізм працює без криз! Справжня революція — попереду!

Сайт акції: http://classwar.tk/

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*